Spotkanie branżowe w SOLARIS

Spotkanie branżowe mające na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy Uniwersytetem i przemysłem.

12 kwietnia w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS odbyło się spotkanie branżowe „Nowe materiały na potrzeby przedsiębiorstw XXI wieku” zorganizowane przez CITTRU.

Wraz przedstawicielami firm uczestniczyli w nim naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego z Wydziału Chemii oraz Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy Uniwersytetem i przemysłem oraz wskazanie możliwości nawiązania jej  na nowych płaszczyznach. Przedstawicielom firm ukazano wyniki badań, wdrożeń i nowych technologii rozwijanych przez naukowców oraz zaprezentowano projekty Baltic TRAM i Inkubator Innowacyjności+, realizowane obecnie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Grupa ludzi oprowadzana po synchotronie