AudioMovie w Kinie Pod Baranami

Za nami fantastyczny wieczór w Kinie Pod Baranami, z AudioMovie oraz naszymi wspaniałymi gośćmi. Zapraszamy do zobaczenia małej fotorelacji z wydarzenia.

Mimo „Zimnej wojny” panowała gorąca atmosfera. Wierzymy, że wiele inspirujących dyskusji nad przyszłością aplikacji, która zmienia dostęp do kultury audiowizualnej w Polsce, przerodzi się w owocną współpracę.

AudioMovie to aplikacja na telefon do obsługi audiodeskrypcji oraz audionapisów do użytkowania w czasie seansów kinowych, pokazów festifalowych i telewizji. Stworzono ją z myślą przede wszystkim o osobach z dysfunkcją wzroku, ale także dla osób starszych i tych, którym czytanie napisów w kinie sprawia trudność.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną AudioMovie.

A tak o wydarzeniu pisał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych.