Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

WarmUp do MIT Enterprise Forum CEE

WarmUp do MIT Enterprise Forum CEE

MIT Enterprise Forum CEE poszukuje najlepszych startupów technologicznych w Krakowie! Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

9 maja rozpoczęła się 1. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów technologicznych z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Mając na uwadze duże zainteresowanie projektem,  MIT Enterprise Forum CEE uruchomił już rekrutację do jesiennej rundy akceleracji.  W związku z tym organizatorzy oraz partnerzy programu spotykają się w różnych miastach Polski z najbardziej innowacyjnymi startupami, aby rozmawiać z nimi o tym, w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju ich technologii i biznesu. Jedno ze spotkań odbędzie 27.05 w Centrum Transferu Technologii CITTRU w Krakowie.  Na wydarzenie można rejestrować się pod adresem: http://bit.ly/WarmUpKrakow

Celem cyklu wydarzeń WarmUp to MITEFCEE jest przybliżenie startupom kulis akceleracji oraz przekazanie im wszelkich istotnych informacji związanych z aplikowaniem do  programu. Na uczestników czekają m.in warsztaty dotyczące budowania efektywnego modelu biznesowego i konsultacje z ekspertami, a także networking z zespołem akceleratora i przedstawicielami partnerów.

- Już po raz kolejny ruszamy w trasę po Polsce, aby spotkać się z przedstawicielami młodych, innowacyjnych firm technologicznych. Wierzymy, że spotkania WarmUp to MITEFCEE to dla startupów unikalna okazja do porozmawiania o potencjale ich rozwiązań z ekspertami, którzy reprezentują duże przedsiębiorstwa działające w różnych branżach i sektorach rynku. Należy pamiętać, że ogromny postęp technologiczny, coraz większa konkurencja oraz rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że w dzisiejszych czasach rynkowi giganci poszukują innowacji w obszarach, które do tej pory nie znajdowały się w kręgu ich podstawowych zainteresowań. Stąd też możliwość porozmawiania z nimi na tego typu spotkaniach często owocuje pomysłami na zupełnie nowe wykorzystanie technologii i przeradza się w dalszą współpracę. Z kolei my, jako zespół akceleratora , możemy zastanowić się wspólnie ze startupami, czy i w jaki sposób możemy pomóc im w dalszym rozwoju. Ten bezpośredni kontakt i możliwość bliższego wzajemnego poznania się sprawia, że większość startupów, które później biorą udział w programie akceleracji, to właśnie te, które uczestniczyły w spotkaniach WarmUp - mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która jest organizatorem programu MIT Enterprise Forum CEE.

Celem programu jest wsparcie najbardziej innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym. Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą dopracowywali swoje modele biznesowe, uzyskają dostęp do unikalnego know-how, zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu, a także dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych.

Organizatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która z sukcesem zrealizowała dotychczas pięć edycji programu MIT Enterprise Forum Poland, a obecnie rozpoczęła realizację pierwszej edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. Projekt afiliowany z najlepszą uczelnią technologiczną na świecie Massachusetts Institute of Technology wspierają czołowe polskie przedsiębiorstwa oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała grant na realizację programu w wysokości 15 milionów złotych.

Partnerami głównymi programu są Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów oraz MCX - trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, w skład której wchodzą m.in. spółki z obszaru rozwiązań teleinformatycznych oraz energii odnawialnej.

Partnerami wspierającymi: Link4, Nationale-Nederlanden, MDI Energia SA, Sollers Consulting, PZU oraz Vetasi. Partnerami merytorycznymi są Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Sandler Training – Twarowski & Posmyk, Crido, EU Patent, Extended Tools, Novismo,  TaxLab oraz Hasik Rheims & Partners. Organizacjami wspierającymi akcelerację są CMS Law.Tax, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

Realizacja programu wspierana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

 

Rozwijaj swój startup! Plakat warmup MIT Enterprise Forum CEE