„Projektor Jagielloński 2" – naukowcy piszą o swoich badaniach

logo nowy projektor jagiellońskiW 2012 roku CITTRU wydało publikację popularyzującą badania naukowe „Projektor Jagielloński", która była efektem współpracy z naukowcami pracującymi na UJ. W tym roku uruchamiamy kolejny tego typu projekt. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy dziekanów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Projektor Jagielloński był pierwszą taką inicjatywą, dlatego nie do końca mieliśmy wyobrażenie, jakie da owoce. Okazało się, że zyskała ona pochlebne opinie i zainspirowała wielu dziennikarzy. Nie udałoby się to bez życzliwości i zaangażowania ze strony członków zespołów badawczych, którzy nie tylko dostarczali nam potrzebnych danych i recenzowali teksty, ale i sami przedstawiali pomysły, jak w sposób obrazowy opisać badania.

W 2013 roku uruchamiamy kolejny tego typu projekt. Do współpracy zaprosiliśmy dziekanów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poprosiliśmy ich o rekomendacje dotyczące tego, które z realizowanych na wydziale badań mogłyby zostać przedstawione w „Projektorze Jagiellońskim 2".

Po ustaleniu listy projektów, kontaktujemy się ze wskazanymi grupami badawczymi, aby omówić plan działań. W pierwszym „Projektorze" teksty przygotowywane były przez pracowników CITTRU. Teraz uważamy, że swoich sił mogą spróbować sami naukowcy - szczególnie że licznie brali udział w warsztatach Szkoły Promocji Nauki. Z naszej strony oferujemy pełne wsparcie redakcyjne. Wydanie książki planujemy na pierwszą połowę 2014 roku.

Projektor Jagielloński wyd. 2012

Wydawnictwo finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu: „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".

Narodowe Centrum badań i rozwoju