Budowa Collegium Paderevianum II

12 lutego 2010 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego została podpisana umowa o dofinansowanie projektu budowy kompleksu Paderevianum II UJ.

Przedsięwzięcie zakłada wybudowanie 2 nowoczesnych budynków dydaktyczno-badawczych przeznaczonych przede wszystkim dla kadry akademickiej i studentów Wydziału Filologicznego UJ.

Dodatkowo, z powierzchni administracyjnych korzystać będą pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Sekcji Sytemów Informatycznych i Centrum Zdalnego Nauczania. Wartość projektu oszacowana została na ponad 91 mln zł, z czego ponad 74 mln zł pochodzić będą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (MRPO 2007-2013). W 2007 roku projekt został wpisany na liste projektów kluczowych Województwa Małopolskiego i teraz po 3 latach wytężonych prac, w które było zaangażowane również CITTRU, udało się go zatwierdzić i podpisać umowę.

Warto równiez zaznaczyć, że projekt w październiku 2009 roku uzyskał dodatkowe współfinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy celowej (ponad 10 mln zł). Jeżeli prace prowadzone będą zgodnie z założonym harmonogramem z nowych powierzchni dydaktycznych studenci UJ będą mogli skorzystać już w 2012 roku.
[12.02.2010].

cittru