Raport: Komercjalizacja na UJ w 2013

Lupa i wykresCITTRU od lat zajmuje się ochroną rezultatów badań prowadzonych przez uniwersyteckie zespoły naukowe, w szczególności wykorzystując możliwości patentowe. Dzięki działaniom CITTRU w 2013 roku udało się dokonać 60 zgłoszeń patentowych w tym 28 zagranicznych (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz Korei Południowej) i uzyskać 11 patentów dla UJ.

Efektem działań CITTRU w zakresie zarządzania własnością intelektualną jest również  koordynacja realizacji coraz większej liczby badań zleconych. Od początku 2009 roku badania na zamówienie podmiotów gospodarczych były realizowane w ramach 112 umów o wartości prawie 5,5 mln zł, w tym 29 umów na kwotę ponad 1,6 mln zł w roku 2013!

Szczegółowe informacje o działaniach dotyczących komercjalizacji wyników badań naukowców UJ zawarte zostały w specjalnym raporcie.