II edycja konkursu „Polski Wynalazek"!

Nagroda 50 tysiecyMasz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu „Polski Wynalazek 2014"! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.

Konkurs organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Telewizję Polską promuje innowacyjność i wynalazczość wśród Polaków. To już jego druga odsłona. Celem konkursu jest pokazanie różnorodności rozwiązań tworzonych przez kreatywnych i zdolnych naukowców. Podczas gali finałowej, 7 kwietnia 2014 na antenie TVP1, wybrani z nich zaprezentują swoje nowatorskie pomysły. Ich wynalazki mogą ułatwić codzienne życie, a nawet zrewolucjonizować świat nauki, medycyny czy przemysłu.

Każdy, kto ma interesujący projekt może zgłosić się do konkursu. O nagrodę główną mają szansę powalczyć zarówno „duże" wynalazki, które powstały w laboratorium pod okiem zespołu badaczy, jak i „małe", stworzone przez zwykłych ludzi w ich przydomowym garażu. Liczy się przede wszystkim to, by były użyteczne i miały potencjał ekonomiczny.

Szukamy projektów innowacyjnych, nowatorskich, z potencjałem ekonomicznym i zdobyć główną nagrodę. Finałowe projekty zostaną zaprezentowane przed Kapitułą Konkursu, ale ostateczną decyzję o przyznaniu tytułu „Polski Wynalazek 2014" podejmą widzowie.

Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów! Każdy innowacyjny wynalazek dzięki pomysłowości jego twórcy może stać się polskim produktem eksportowym i wizytówką naszego kraju na świecie.

Aby wziąć udział w konkursie „Polski Wynalazek 2014" należy:

1. Wypełnione OŚWIADCZENIE – ZGODĘ  NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (każdy z członków zespołu badawczego powinien wypełnić oświadczenie oraz każda osoba, która pojawia się w przesłanych materiałach video),
  2. KOMPLET ZDJĘĆ – zespołu badawczego, wynalazku (z różnych etapów prac nad nim), do zwrotu po zakończeniu konkursu,
  3. VIDEO – maksymalnie 1 minutowy materiał video o zespole i wynalazku (format mp4).

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/polskiwynalazek2014 lub www.wynalazek2014.tvp.pl.