Innowacje UJ w Szanghaju

Prezentacja i uczestnicy spotkaniaCITTRU reprezentowało UJ podczas wizyty studyjnej "China – Central and Eastern European Countries Seminar on Innovation and Technology Cooperation and International Technology Transfer" zorganizowanej w Szanghaju przez Co-Way International Technology Transfer Center. Inicjatywa była skierowana do przedstawicieli jednostek zajmujących się transferem technologii w Europie  Środkowo – Wschodniej. Liczne wykłady,  prezentacje, wizyty w chińskich centrach badawczych i parkach technologicznych oraz dyskusje miały umożliwić wymianę doświadczeń i nawiązanie bezpośrednich kontaktów, mogących zaowocować w przyszłości dalszą współpracą. W trakcie spotkań prezentowana była oferta innowacyjna UJ oraz system komercjalizacji wdrożony na uczelni. „Technologie  opracowane przez naukowców UJ spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno przedstawicieli szanghajskiego biznesu jak i firm z Europy Środkowej, co daje nadzieję na ich wdrożenie" – ocenia  Krystian Gurba – Zastępca Kierownika CITTRU.

Zdjęcie grupowe  Prezentacja i uczestnicy  Dyskusja przy stole