UJ: Wizyta delegacji przedsiębiorców z Chin

W dniu 12 czerwca w siedzibie Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uczelni krakowskich z delegacją z jednej z najbardziej rozwiniętych chińskich prowincji – Jiangsu.

Mężczyzna i kobieta uściskują sobie dłonieW dniu 12 czerwca 2014 w siedzibie Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uczelni krakowskich – Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej z delegacją z jednej z najbardziej rozwiniętych chińskich prowincji – Jiangsu. W skład delegacji weszli wysocy rangą przedstawiciele Jiangsu Science and Technology Exchange Center with Foreign Countries oraz chińskich przedsiębiorstw.

Przedsiębiorcy zainteresowani są podjęciem współpracy m.in. w zakresie wspólnych projektów badawczych oraz wykorzystania technologii opracowanych przez krakowskich naukowców. Spotkanie współorganizowane przez Biuro Prorektora ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych oraz CITTRU miało na celu zapoznanie się z potencjałem naukowym oraz technologiami opracowanymi na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo – Hutniczej i Politechnice Krakowskiej oraz przedstawienie obszarów nauki i gospodarki, którymi szczególnie zainteresowani są chińscy przedsiębiorcy.

Podczas spotkania nawiązano kontakty biznesowe oraz ustalono, że rozmowy na temat wspólnych przedsięwzięć będą kontynuowane w najbliższej przyszłości.

Uczestnicy spotkania słuchający wypowiedzi  Uczestnicy spotkania słuchający wypowiedzi  Zdjęcie grupowe uczetników spotkania