USA: złote medale dla wynalazków UJ

MedaleW dniach 18-20 czerwca 2014 r. w Pittsburghu, USA odbyły się 29 Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Innowacji INPEX 2014. Są to największe amerykańskie targi wynalazczości organizowane już od 29 lat. Umożliwiają wystawcom profesjonalną prezentację i promocję swych produktów na arenie międzynarodowej oraz nawiązanie kontaktów biznesowych z podmiotami zainteresowanymi współpracą naukową, wdrożeniami czy też zakupem licencji na wykorzystanie nowych technologii i produktów.

W tegorocznej edycji targów zaprezentowano ponad 550 wynalazków z 24 państw. Pośród nich promowane były trzy wynalazki opracowane przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z przyjemnością informujemy, iż spotkały się one z bardzo pozytywnym przyjęciem jury, czego efektem były następujące nagrody:

• Katalizator ferrytowy do syntezy styrenu (Ferrite catalyst for synthesis of styrene and process for the manufacture thereof) - wynalazek opracowany przez naukowców Wydziału Chemii UJ - złoty medal INPEX 2014.

Mamy nadzieję, iż zdobyte nagrody przyczynią się do zwiększenia zainteresowania wynalazkami ze strony partnerów biznesowych zainteresowanych ich komercyjnym wykorzystaniem.