Jesienna ramówka CITTRU 2010

Wzorem stacji telewizyjnych przedstawiamy Państwu zapowiedzi wydarzeń, które planujemy na jesień 2010. Wśród nich znajdują się zarówno przedsięwzięcia dotyczące promocji nauki, funduszy na rozwój karier naukowych, innowacyjnego biznesu itd. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i zgłaszania - na naszej stronie na facebooku - swoich sugestii.

• Już 24 września będzie nam miło zaprosić na Małopolską Noc Naukowców, której CITTRU jest współ-organizatorem. Co przygotowaliśmy dla Was na UJ zobaczcie na oficjalnej stronie tego wydarzenia.
  • 13 października zapraszamy studentów i młodych naukowców na spotkanie informacyjne dotyczące programów stypendialnych i grantów naukowych oferowanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.
  • W listopadzie będzie nam miło gościć wszystkich zainteresowanych nowatorską przedsiębiorczością na kolejnych Dniach Przedsiębiorczości UJ. Szczególnie zachęcamy do udziału humanistów, bowiem hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi "Biznesowa kawa z humanistyczną pianką".
  • Na przełomie listopada i grudnia organizujemy pierwszy cykl warsztatów dotyczących promocji nauki. Będzie można uczestniczyć w zajęciach z: kontaktu z mediami, poligrafii, wykorzystania internetu i autoprezentacji.
  • Także w tym okresie zadebiutuje nowa odsłona czasopisma NIMB. Znacznie większa objętość, nowa szata graficzna, dużo różnych tekstów. Tematyka najbliższego wydania koncentrować się będzie wokół POPNauki i/lub Nauki 2.0.
  • Z końcem roku ruszamy też z przygotowaniem wydawnictwa o roboczym tytule "Co badają uniwersyteccy naukowcy". Będzie to zbiór krótkich (dziennikarskich) informacji o najciekawszych projektach naukowych realizowanych na UJ. Chcesz zarekomendować swój projekt, napisz: bozena.podgorni@uj.edu.pl.

Stale obecna jest w naszej ofercie propozycja płatnych staży dla naukowców, analiza odkryć naukowych w kontekście ich komercyjnego wykorzystania, doradztwo funduszowe oraz szkolenia z zakresu komercjalizacji i ochrony własności intelektualnej.

Szczegóły, program, terminy publikować będziemy na naszej stronie, w newsletterze oraz w profilu NIMB by CITTRU na Facebooku.
[02.09.2010].