CITTRU w Moskwie

Na początku listopada 2010 w Moskwie miało trzecie miejsce Międzynarodowe Forum Nanotechnologii RUSNANOTECH 2010.

Na początku listopada 2010 w Moskwie miało miejsce trzecie Międzynarodowe Forum Nanotechnologii RUSNANOTECH 2010.

Pracownicy CITTRU wraz z przedstawicielem Wydziału Chemii UJ uczestnicząc w forum promowali uniwersyteckie wynalazki w postaci materiałów na bazie modyfikowanego nanokrystalicznego dwutlenku tytanu.

W ramach forum oprócz targów, odbywały się również dyskusje w trzynastu tematycznych panelach biznesowych oraz naukowych. O tym jak szeroko pojmowano innowacje w dziedzinie nanotechnologii świadczą grupy tematyczne: nowe materiały, fotonika, medycyna, biotechnologia, energia słoneczna, nadprzewodnictwo, kataliza itp.

Gościem specjalnym wydarzenia był tegoroczny noblista w dziedzinie fizyki prof. Konstantin Novoselov, a całe wydarzenie podsumował prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew (na zdjęciu).
[11.11.2010]