CITTRU w Waszyngtonie

Pomiędzy 27 a 30 czerwca 2011 roku CITTRU uczestniczyło w kolejnej edycji BIO International Convention w Waszyngtonie – największego na świecie wydarzenia branży biotechnologicznej i farmaceutycznej. W jego trakcie doszło do obiecujących rozmów związanych z opracowaną na UJ technologią produkcji nowych leków przeciwpadaczkowych.

Tegoroczna konwencja obejmowała wystawę setek firm i instytucji z całego świata, w tym pawilony ponad 30 krajów (m.in. Chin, Rosji, Niemiec i Polski). Swoje osiągnięcia, produkty i usługi prezentowało ponad 2000 wystawców! Wystawie towarzyszyły sesje poświęcone najnowszym trendom w nauce i przemyśle oraz indywidualne spotkania biznesowe.

Polski pawilon wystawienniczy obejmował trzy bioregiony: Małopolskę, Dolny Śląsk i region łódzki, które zachęcały do współpracy badawczej i przemysłowej oraz do inwestowania w Polsce. CITTRU prezentowało ofertę technologiczną UJ podczas tzw. spotkań partneringowych z europejskimi, amerykańskimi i azjatyckimi firmami działającymi w branży life science.

Szczególne zainteresowanie wzbudził projekt rozwoju leków przeciwpadaczkowych w oparciu o wynalazek opracowany na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UJ. Nawiązanie współpracy z przemysłem to jedyna szansa na uruchomienie badań klinicznych i wdrożenie rynkowe tego typu technologii.
[05.07.2011]