Geneva Inventions: medal dla wynalazku UJ

Podczas tegorocznej, 43 edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości Geneva Inventions (15–19.04.2015 r) srebrnym medalem został wyróżniony wynalazek naukowców UJ.

43 International Exhibition of Inventions GenevaJury 43 Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości Geneva Inventions (15–19.04.2015 r.), wyróżniło wynalazek UJ pt. Stabilizowany modyfikator spalania o wysokiej skuteczności do lekkich olejów opałowych srebrnym medalem.  Twórcami nagrodzonej innowacji są: Twórcy: Grażyna Żak, Leszek Ziemiański, Michał Wojtasik, Jarosław Markowski, Wojciech Krasodomski, Celina Bujas, Paulina Indyka, Anna Kopacz, Andrzej Kotarba, Piotr Legutko, Zbigniew Sojka, Paweł Stelmachowski.
Na wystawie zaprezentowało się 752 wystawców z 48 krajów. Łącznie przedstawili oni ponad 1000 innowacyjnych rozwiązań. Wystawę odwiedziło 60 tys. zwiedzających, w tym wielu przedstawicieli biznesu i firm przemysłowych.