Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości

20 tys. złotych nagroda dla doktorantów małopolskich uczelni, którzy mają nowatorskie pomysły i przygotują ciekawy biznesplan, mogą wziąć udział w piątej edycji konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości.
więcej o Konkurs Małopolski Inkubator Pomysłowości

Firma Neurolixis partnerem UJCM

Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę o współpracy z amerykańską firmą biotechnologiczną dotyczącej poszukiwania nowej generacji leków stosowanych w terapii min. depresji czy schizofrenii.
więcej o Firma Neurolixis partnerem UJCM

CITTRU: dofinansowania fazy przedwdrożeniowej

więcej o CITTRU: dofinansowania fazy przedwdrożeniowej

Brussels Innova: trzy medale dla wynalazków UJ

Dwa złote medale i jeden srebrny dla wynalazków z Wydziału Chemii i Wydziału Farmacji podczas 63 Międzynarodowych Targów „BRUSSELS INNOVA 2014" poświęconych innowacyjnym rozwiązaniom i transferowi technologii.
więcej o Brussels Innova: trzy medale dla wynalazków UJ

POLEKO Poznań - medal dla UJ

Oferta innowacyjna UJ prezentowana przez CITTRU podczas kolejnych targów POLEKO Poznań - 14-17 października br
więcej o POLEKO Poznań - medal dla UJ

Brokerzy UJ o współpracy nauka-biznes

Współpraca nauki z biznesem to rzecz, która od lat dzieje się w Uniwersytecie Jagiellońskim, ale w ostatnim okresie nabiera tempa i rumieńców – mówi dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał
więcej o Brokerzy UJ o współpracy nauka-biznes

UJ: Nowe prawa i obowiązki wynalazców

1 października weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Dotyczy ona również kwestii współpracy nauka-biznes.
więcej o UJ: Nowe prawa i obowiązki wynalazców

Targi EXPOCHEM 2014 - nagroda dla UJ

W konkursie "Wynalazków i Innowacji EXPOCHEM 2014 i NAFTA I GAZ 2014" wynalazek naukowców Wydziału Chemii UJ został nagrodzony srebrnym medalem.
więcej o Targi EXPOCHEM 2014 - nagroda dla UJ

5 mitów o komercjalizacji

Każdy, kto zajmuje się na co dzień budowaniem mostów między nauką i biznesem, raz po raz spotyka się z taką sytuacją: naukowiec-humanista wygłasza ze stu procentową pewnością w głosie opinię, że jego to ta cała komercjalizacja nie dotyczy, bo przecież nic nie opatentuje ...
więcej o 5 mitów o komercjalizacji