Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsy CITTRU

USA: złote medale dla wynalazków UJ

W dniach 18-20 czerwca 2014 r. w Pittsburghu, USA odbyły się 29 Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Innowacji INPEX 2014. Są to największe amerykańskie targi wynalazczości organizowane już od 29 lat
więcej o USA: złote medale dla wynalazków UJ

NOWOŚĆ CITTRU: Projektor Jagielloński 2

Od tajnych nazistowskich archiwów, przez wykopaliska na Cyprze, zbuntowane pszczoły, szybkie wykrywanie sepsy i materiały o niespotykanych właściwościach aż po matematyczne przewidywanie przyszłości.
więcej o NOWOŚĆ CITTRU: Projektor Jagielloński 2

UJ: Wizyta delegacji przedsiębiorców z Chin

W dniu 12 czerwca w siedzibie Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uczelni krakowskich z delegacją z jednej z najbardziej rozwiniętych chińskich prowincji – Jiangsu.
więcej o UJ: Wizyta delegacji przedsiębiorców z Chin

Innowacje UJ w Szanghaju

CITTRU reprezentowało UJ podczas wizyty studyjnej "China – Central and Eastern European Countries Seminar on Innovation and Technology Cooperation and International Technology Transfer"
więcej o Innowacje UJ w Szanghaju

KONKURS na tekst promujacy INNOWACJE UJ

1500 zł dla zwycięzcy! Masz lekkie pióro, potrafisz pisać o trudnych, naukowych zagadnieniach , wiesz jak zainteresować czytelnika nowym odkryciem - zostań Copywriterem innowacji UJ.
więcej o KONKURS na tekst promujacy INNOWACJE UJ

Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Wynalazek Biologiczna metoda ograniczania rozwoju bakterii nitkowatych w osadzie czynnym w oczyszczalniach ścieków (w skrócie „Wrotki w oczyszczalniach ścieków"), opracowany przez naukowców Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ został nagrodzony złotym medalem podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES (1-4 kwietnia 2014)
więcej o Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

III International Conference of Biophysics Students

Koło studentów biofizyki „Nobel" gorąco zaprasza wszystkich studentów biofizyki i pokrewnych specjalizacji na III International Conference of Biophysics Students, która odbędzie się 23-25 maja 2014 roku w Krakowie na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Celem konferencji jest umożliwienie studentom prezentacji własnych wyników doświadczeń, w formie prezentacji lub plakatu, oraz ich wspólna dyskusja
więcej o III International Conference of Biophysics Students

II edycja konkursu „Polski Wynalazek"!

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu „Polski Wynalazek 2014"! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.
więcej o II edycja konkursu „Polski Wynalazek"!

Rozmowa z doradcą zawodowym z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Chcesz się dobrze przygotować do interview i assessment centre? A może chciałbyś kontynuować naukę na zagranicznej Uczelni? Porozmawiaj przez skype'a z doradcami zawodowymi z Wielkiej Brytanii i Niemiec.
więcej o Rozmowa z doradcą zawodowym z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Raport: Komercjalizacja na UJ w 2013

CITTRU od lat zajmuje się ochroną rezultatów badań prowadzonych przez uniwersyteckie zespoły naukowe, w szczególności wykorzystując możliwości patentowe. Dzięki działaniom CITTRU w 2013 roku udało się dokonać 60 zgłoszeń patentowych w tym 28 zagranicznych (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz Korei Południowej) i uzyskać 11 patentów dla UJ.
więcej o Raport: Komercjalizacja na UJ w 2013