Spełnij marzenie o innowacjach w Twojej firmie

Prowadzisz firmę w Małopolsce? Chcesz rozwijać swoją firmę, poszukujesz nowatorskich rozwiązań, by poprawić sytuację przedsiębiorstwa na rynku i zyskać przewagę konkurencyjną? Skorzystaj z usług Centrów Transferu Wiedzy, działających w ramach projektu SPIN. Zapraszamy na spotkania z ekspertami Spin z dziedziny Life Science.
więcej o Spełnij marzenie o innowacjach w Twojej firmie

W konkursie o dofinansowanie mogą ubiegać się zespoły badawcze Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Konkurs na dofinansowanie działań ukierunkowanych na tworzenie innowacji oraz na komercjalizację wyników badań naukowych

Uniwersytet Jagielloński w sierpniu sfinalizował umowę licencyjną z nCage Therapeutics sp. z o.o. na rozwój technologii służącej jako platforma do dostarczania leków do komórek lub do opracowania szczepionek. Technologia pozwoli na skuteczniejsze dostarczenie leku do komórek pacjenta.
więcej o Kolejny krok do stworzenia nowej platformy do dostarczania leków i opracowania szczepionek
European Biotech Week 2021

Zapraszamy do udziału w 4 dniowym cyklu debat i spotkań w ramach European Biotech Week.
więcej o European Biotech Week 2021
Wysokiej jakości pokarm dla narybku

Dobranie odpowiedniego, najlepiej żywego, pokarmu jest niezwykle istotne dla właściwego rozwoju narybku. Naukowcy z UJ opracowali metodę hodowli wrotków z rodzaju Lecane, które stanowią nową alternatywę w żywieniu młodych ryb.
więcej o Wysokiej jakości pokarm dla narybku
Wirtualne Przestrzenie ’21

Wirtualne Przestrzenie ’21 online to spotkanie branżowe dotyczące szeroko rozumianego środowiska VR oraz AR, organizowane przez Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ oraz Dział Transferu Wiedzy i Projektów UEK w dniu 12 października 2021. Wydarzenie będzie obejmowało prezentacje ekspertów z tej dziedziny.
więcej o Wirtualne Przestrzenie ’21
Kolejny krok do stworzenia innowacyjnego leku na koci katar

Uniwersytet Jagielloński podpisał 01 września 2021 r. Umowę licencyjną wyłączną i nieograniczoną terytorialnie z Acatavir sp. z o.o. na rozwój produktu do zastosowania w medycynie weterynaryjnej w leczeniu oraz zapobieganiu choroby zwanej kocim katarem.
więcej o Kolejny krok do stworzenia innowacyjnego leku na koci katar
Ogłoszenie o pracę: Pracownik Administracyjny

CTT CITTRU UJ poszukuje pracownika administracyjnego do pracy w projekcie Inkubator Innowacyjności 4.0, w tym przy obsłudze procesów patentowych.
więcej o Ogłoszenie o pracę: Pracownik Administracyjny
Badanie powierzchni materiałów

Wydział Chemii oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego dysponują aparaturą odpowiadającą potrzebom i wyzwaniom dzisiejszej inżynierii materiałowej. Jej istotnym elementem jest charakterystyka powierzchni materiałów, a do podstawowych analiz powierzchni zalicza się metody spektroskopowe i mikroskopowe.
więcej o Badanie powierzchni materiałów
Raz jeszcze: Czy uda się uratować jesion wyniosły?

W wielu krajach Europy obserwuje się intensywne zamieranie jesionu wyniosłego, który jest ważnym siedliskiem wielu gatunków dzikich zwierząt. Co można zrobić i jak ratować te drzewa?
więcej o Raz jeszcze: Czy uda się uratować jesion wyniosły?