Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Podczas tegorocznej edycji TEDxKraków wśród zaproszonych mówców aż czworo reprezentowało UJ. Pod lupą organizatorów i gości wydarzenia postawione zostało Sekretne życie – to, co na pozór jest przeciętne i codzienne, okazuje się zaskakujące a często intrygujące i istotne.
więcej o Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Do 25 października br. trwa kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych. Jednostki zainteresowane nawiązaniem lub poszerzaniem współpracy z przedsiębiorcami, mają szansę na przyjęcie pracownika przedsiębiorstwa na trzymiesięczny staż.
więcej o Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Maszyny do pisania książek, aplikacja gwarantująca szczęście jej użytkownikowi, klinika leczenia zniewolenia to tylko przykłady kilkudziesięciu futurystycznych wizji przyszłości świata i ludzkości, jakie zawarte zostały w pokonkursowej publikacji: "Futuronauta – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe" wydanej przez Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).
więcej o Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Noc Naukowców na UJ – padł kolejny rekord

Naukowe pokazy teatralne, warsztaty i prezentacje przyciągnęły na Uniwersytet Jagielloński 14 000 osób!, które miały możliwość odwiedzenia aż 15 różnych miejsc na uczelni. Do późnych godzin nocnych dzieci, młodzież i dorośli mogli zwiedzać, zwykle zamknięte dla szerokiej publiczności, laboratoria, samodzielnie sprawdzać
więcej o Noc Naukowców na UJ – padł kolejny rekord

Nowa strona CITTRU już jest! Ruszamy!

Witamy na stronie CITTRU w nowej odsłonie. W stosunku do poprzedniej strony kompletnie przeobraziliśmy poukładanie treści oraz otoczkę wizualną (grafikę). Testuj nową stronę. Zdobywaj nagrody!
więcej o Nowa strona CITTRU już jest! Ruszamy!

Oferty pracy w ramach projektów TEAM - biologia komórki i fotokataliza

Zakład Biologii Komórki zatrudni trzech doktorantów do badań nad projektem TEAM. Swoją ofertę dla studentów, doktorantów i doktorów przedstawia też Wydział Chemii (specjalność fotokataliza)
więcej o Oferty pracy w ramach projektów TEAM - biologia komórki i fotokataliza

NIMB 14: dyskusja o "nowej nauce"

W kwietniu 2012 roku odbyło się organizowane przez CITTRU Forum Nowej Nauki. O czym konkretnie dyskutowano? Jakie w trakcie debaty pojawiły się kwestie kluczowe i kontrowersje?
więcej o NIMB 14: dyskusja o "nowej nauce"

Co wyświetla "Projektor Jagielloński"?

Od kodu "Berlinki" przez radiogalaktyki, filozofię ciała po terapię antynowotworową. Taki jest właśnie "Projektor Jagielloński" – książkowy zbiór migawek, na których uchwycono wyjątkową naukową codzienność.
więcej o Co wyświetla "Projektor Jagielloński"?

Jak sprzedać potrójne DNA? NIMB 13 o relacjach nauka - media

W kolejnym, trzynastym wydaniu NIMBa CITTRU i zaproszeni przez redakcję autorzy skupili się na "sprzedawaniu" nauki, czyli jej obecności w mediach.
więcej o Jak sprzedać potrójne DNA? NIMB 13 o relacjach nauka - media

"Szczęście(TM)" z laurem Futuronauty

Przemysław Zańko za "Szczęście(TM)" otrzymuje nagrodę główną (7000 zł). w konkursie "Futuronauta"
więcej o "Szczęście(TM)" z laurem Futuronauty