Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsy CITTRU

Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Podczas tegorocznej edycji TEDxKraków wśród zaproszonych mówców aż czworo reprezentowało UJ. Pod lupą organizatorów i gości wydarzenia postawione zostało Sekretne życie – to, co na pozór jest przeciętne i codzienne, okazuje się zaskakujące a często intrygujące i istotne.
więcej o Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Do 25 października br. trwa kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych. Jednostki zainteresowane nawiązaniem lub poszerzaniem współpracy z przedsiębiorcami, mają szansę na przyjęcie pracownika przedsiębiorstwa na trzymiesięczny staż.
więcej o Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Maszyny do pisania książek, aplikacja gwarantująca szczęście jej użytkownikowi, klinika leczenia zniewolenia to tylko przykłady kilkudziesięciu futurystycznych wizji przyszłości świata i ludzkości, jakie zawarte zostały w pokonkursowej publikacji: "Futuronauta – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe" wydanej przez Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).
więcej o Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Noc Naukowców na UJ – padł kolejny rekord

Naukowe pokazy teatralne, warsztaty i prezentacje przyciągnęły na Uniwersytet Jagielloński 14 000 osób!, które miały możliwość odwiedzenia aż 15 różnych miejsc na uczelni. Do późnych godzin nocnych dzieci, młodzież i dorośli mogli zwiedzać, zwykle zamknięte dla szerokiej publiczności, laboratoria, samodzielnie sprawdzać
więcej o Noc Naukowców na UJ – padł kolejny rekord

Nowa strona CITTRU już jest! Ruszamy!

Witamy na stronie CITTRU w nowej odsłonie. W stosunku do poprzedniej strony kompletnie przeobraziliśmy poukładanie treści oraz otoczkę wizualną (grafikę). Testuj nową stronę. Zdobywaj nagrody!
więcej o Nowa strona CITTRU już jest! Ruszamy!

Oferty pracy w ramach projektów TEAM - biologia komórki i fotokataliza

Zakład Biologii Komórki zatrudni trzech doktorantów do badań nad projektem TEAM. Swoją ofertę dla studentów, doktorantów i doktorów przedstawia też Wydział Chemii (specjalność fotokataliza)
więcej o Oferty pracy w ramach projektów TEAM - biologia komórki i fotokataliza

NIMB 14: dyskusja o "nowej nauce"

W kwietniu 2012 roku odbyło się organizowane przez CITTRU Forum Nowej Nauki. O czym konkretnie dyskutowano? Jakie w trakcie debaty pojawiły się kwestie kluczowe i kontrowersje?
więcej o NIMB 14: dyskusja o "nowej nauce"

Co wyświetla "Projektor Jagielloński"?

Od kodu "Berlinki" przez radiogalaktyki, filozofię ciała po terapię antynowotworową. Taki jest właśnie "Projektor Jagielloński" – książkowy zbiór migawek, na których uchwycono wyjątkową naukową codzienność.
więcej o Co wyświetla "Projektor Jagielloński"?

Jak sprzedać potrójne DNA? NIMB 13 o relacjach nauka - media

W kolejnym, trzynastym wydaniu NIMBa CITTRU i zaproszeni przez redakcję autorzy skupili się na "sprzedawaniu" nauki, czyli jej obecności w mediach.
więcej o Jak sprzedać potrójne DNA? NIMB 13 o relacjach nauka - media

"Szczęście(TM)" z laurem Futuronauty

Przemysław Zańko za "Szczęście(TM)" otrzymuje nagrodę główną (7000 zł). w konkursie "Futuronauta"
więcej o "Szczęście(TM)" z laurem Futuronauty