Ogłoszenie o pracę - Broker CM UJ

Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ poszukuje specjalisty ds. transferu technologii i współpracy z biznesem w zakresie nauk medycznych.
więcej o Ogłoszenie o pracę - Broker CM UJ

45 Zjazd Fizyków Polskich - "Fizyka - Przemysł - Innowacje"

We wrześniu po raz kolejny w Krakowie odbędzie się kongres, który będzie okazją do spotkania naukowców z różnych gałęzi fizyki. W zjeździe wezmą udział nauczyciele fizyki, przedstawiciele przemysłu i instytucje finansujących badania naukowe i ich wdrożenia, studenci, uczniowie oraz pasjonaci fizyki.
więcej o 45 Zjazd Fizyków Polskich - "Fizyka - Przemysł - Innowacje"

STRIDE - Superczuła metoda wykrywająca uszkodzenia DNA

SensiTive Recognition of Individual DNA Ends (STRIDE) to opracowana przez naukowców z UJ metoda, która w zamyśle twórców ma być nie tylko swoistym „papierkiem lakmusowym” pozwalającym wskazywać uszkodzenia w łańcuchu DNA, ale także precyzyjnie określać miejsce, w którym doszło do pęknięcia w kodzie genetycznym.
więcej o STRIDE - Superczuła metoda wykrywająca uszkodzenia DNA

Big Pharma Day

How to Develop Novel Therapeutic Agents - wydarzenie majace na celu omówienie oczekiwań i problemów związanych ze współpracą naukowców i firm farmaceutycznych. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.
więcej o Big Pharma Day

UJ największym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym

12 zgłoszeń patentowych złożonych przez Uniwersytet Jagielloński w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) zapewniło naszej uczelni pierwsze miejsce na liście polskich aplikantów ubiegających się o europejską ochronę patentową w 2018 roku.
więcej o UJ największym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym

Śniadanie VIP: zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science

Klaster LifeScience Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny zapraszają na spotkanie, na którym m.in. omówią szczegółowe zasad programu "Polska Strefa Inwestycj".
więcej o Śniadanie VIP: zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science

Nowy biomarker w diagnostyce cukrzycowego uszkodzenia nerek

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali metodę, która pomoże we wcześniejszym zdiagnozowaniu uszkodzenia nerek spowodowanego cukrzycą. Co więcej pozwoli ona również rozpoznać ryzyko wystąpienia niewydolności nerek. Badacze odkryli, że mikropęcherzyki znajdujące się w moczu mogą zostać nowym biomarkerem choroby cukrzycowej nerek.
więcej o Nowy biomarker w diagnostyce cukrzycowego uszkodzenia nerek

AudioMovie - aplikacja do audiodeskrypcji - Polskim Produktem Przyszłości

AudioMovie - aplikacja na telefon do obsługi audiodeskrypcji i audionapisów - trafiła na listę najbardziej innowacyjnych produktów i technologii. Narzędzie, którego pomysłodawczynią jest dr Anna Jankowska z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, nagrodzono w konkursie Polski Produkt Przyszłości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
więcej o AudioMovie - aplikacja do audiodeskrypcji - Polskim Produktem Przyszłości

8 edycja Kursu Trenera Nauki

Zajęcia mają na celu przygotowanie do prowadzenia zajęć i efektywnego przekazywania wiedzy oraz prowadzenia szkoleń.
więcej o 8 edycja Kursu Trenera Nauki

Rekrutacja do III edycji KPT Scale Up

Końcem stycznia Krakowski Park Technologiczny rozpoczął rekrutację do III edycji programu akceleracyjnego, którego celem jest przyspieszenie rozwoju i komercjalizacji produktów oraz usług skierowanych do firm przemysłowych.
więcej o Rekrutacja do III edycji KPT Scale Up