Uniwersytet Jagielloński w czerwcu sfinalizował umowę licencyjną z CHDE Polska S.A. na rozwój nowego produktu do diagnostyki GBS (ang. Group B streptococci) u kobiet w ciąży. Test ten daje możliwość detekcji swoistych przeciwciał przeciwko GBS, co umożliwia szybkie rozpoznanie stanu klinicznego pacjentki i wdrożenie celowanej terapii lub profilaktyki antybiotykowej.
więcej o Kolejny krok do stworzenia nowego testu typu ELISA do diagnostyki zakażeń i nosicielstwa S. agalactiae u kobiet w ciąży

Przedmiotem zamówienia jest usługa wytrenowania automatycznych metod klasyfikacyjnych stanów emocjonalnych w odpowiedzi na dyskretne bodźce na podstawie zestawu miar fizjologicznych takich jak: ECG, EDA, respiracja, pupilometria oraz skonstruowania działającego w czasie rzeczywistym modelu klasyfikacji stanów emocjonalnych w odpowiedzi na dyskretne bodźce opartego o sprecyzowany podzbiór tych miar.
więcej o Zaproszenie do składania ofert - Wytrenowanie automatycznych metod klasyfikacyjnych stanów emocjonalnych

Komórki macierzyste mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, dlatego też sposoby ich pozyskiwania są bardzo ważne. Nagrodzony wynalazek UJ to sposób hodowli ludzkich i zwierzęcych komórek macierzystych z zastosowaniem wydzieliny roślinnej otrzymanej z gatunku Drosophyllum lusitanicum.
więcej o Wynalazek UJ nagrodzony na XV Międzynarodowych Targach Innowacji i Wynalazczości INTARG
Ogłoszenie o pracę: Specjalista ds. IP

Dołącz do zespołu CTT CITTRU UJ! Poszukujemy specjalisty ds. własności intelektualnej.
więcej o Ogłoszenie o pracę: Specjalista ds. IP
Ogłoszenie o pracę: Broker technologii

Dołącz do zespołu CTT CITTRU UJ! Poszukujemy specjalisty ds. transferu technologii i współpracy z biznesem.
więcej o Ogłoszenie o pracę: Broker technologii

W kwietniu Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ ogłosiło konkurs w ramach działań ukierunkowanych na tworzenie innowacji oraz na komercjalizację wyników badań naukowych.
więcej o Ogłoszenie wyników konkursu na dofinansowanie działań ukierunkowanych na tworzenie innowacji oraz na komercjalizację wyników badań naukowych - 2 ścieżki
Innowacyjny materiał do leczenia ubytków kostnych

Najczęściej stosowane leki przy leczeniu osteoporozy często posiadają poważne skutki uboczne, ponieważ są wprowadzane doustnie lub dożylnie. Rozwiązanie powstające na UJ umożliwia miejscowe podanie i lokalne działanie substancji.
więcej o Innowacyjny materiał do leczenia ubytków kostnych

więcej o Przedłużenie terminu rozstrzygnięcia konkursu na dofinansowanie działań ukierunkowanych na tworzenie innowacji oraz na komercjalizację wyników badań naukowych - 2 ścieżki
Jakość krwi do transfuzji, czy można ją łatwo sprawdzić?

Krew i produkty krwiopochodne codziennie ratują i poprawiają jakość życia wielu pacjentów. Popyt na krew jest ogromny i tylko w nikłym stopniu zaspokojony przez jej podaż. Dotychczas nie udało się opracować metody produkcji krwi - jedynym jej źródłem jest człowiek – bez pomocy dawców krwi bardzo utrudnione byłoby funkcjonowanie szpitali, w szczególności w zakresie przeprowadzania zabiegów, operacji oraz ratowania życia w nagłych przypadkach. Wyzwaniem dla służb jest nie tylko zabezpieczenie dostępu do wystarczającej ilości krwi, ale również zadbanie o jej jakość.
więcej o Jakość krwi do transfuzji, czy można ją łatwo sprawdzić?
PFR Szkoła Pionierów V edycja

Trwa nabór do 5. edycji Szkoły Pionierów PFR, programu łączącego osoby o zróżnicowanych kompetencjach (technicznych, naukowych i biznesowych), tworząc komplementarny zespół gotowy do zbudowania start-upu.
więcej o PFR Szkoła Pionierów V edycja