Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia CITTRU

UJ: 4 medale na Paryskich Targach Wynalazczości

Cztery wynalazki UJ zostały nagrodzone podczas tegorocznych, 114. Paryskich Międzynarodowych Targów Wynalazczości „Concours Lépine", poświęconych transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.
więcej o UJ: 4 medale na Paryskich Targach Wynalazczości

Geneva Inventions: medal dla wynalazku UJ

Podczas tegorocznej, 43 edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości Geneva Inventions (15–19.04.2015 r) srebrnym medalem został wyróżniony wynalazek naukowców UJ.
więcej o Geneva Inventions: medal dla wynalazku UJ

Firma Neurolixis partnerem UJCM

Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę o współpracy z amerykańską firmą biotechnologiczną dotyczącej poszukiwania nowej generacji leków stosowanych w terapii min. depresji czy schizofrenii.
więcej o Firma Neurolixis partnerem UJCM

Brussels Innova: trzy medale dla wynalazków UJ

Dwa złote medale i jeden srebrny dla wynalazków z Wydziału Chemii i Wydziału Farmacji podczas 63 Międzynarodowych Targów „BRUSSELS INNOVA 2014" poświęconych innowacyjnym rozwiązaniom i transferowi technologii.
więcej o Brussels Innova: trzy medale dla wynalazków UJ

Targi EXPOCHEM 2014 - nagroda dla UJ

W konkursie "Wynalazków i Innowacji EXPOCHEM 2014 i NAFTA I GAZ 2014" wynalazek naukowców Wydziału Chemii UJ został nagrodzony srebrnym medalem.
więcej o Targi EXPOCHEM 2014 - nagroda dla UJ

USA: złote medale dla wynalazków UJ

W dniach 18-20 czerwca 2014 r. w Pittsburghu, USA odbyły się 29 Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Innowacji INPEX 2014. Są to największe amerykańskie targi wynalazczości organizowane już od 29 lat
więcej o USA: złote medale dla wynalazków UJ

Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Wynalazek Biologiczna metoda ograniczania rozwoju bakterii nitkowatych w osadzie czynnym w oczyszczalniach ścieków (w skrócie „Wrotki w oczyszczalniach ścieków"), opracowany przez naukowców Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ został nagrodzony złotym medalem podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES (1-4 kwietnia 2014)
więcej o Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Brokerzy innowacji z CITTRU

Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Renata Bartoszewicz, obie z CITTRU zostały wybrane na stanowiska brokerów innowacji. Będę one zajmować się transferem technologii w porozumieniu - odpowiednio - z Wydziałem Chemii oraz Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego podobnego wyróżnienia dostąpił też Michał Markiewicz, który będzie pracował dla Wydziału Matematyki i Informatyki. 30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji brokerów innowacji będzie miało za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych
więcej o Brokerzy innowacji z CITTRU

Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

Brytyjska firma Simcyp Limited zakupiła prawa do opracowanej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum) technologii ToxComp – komputerowego systemu oceny kardiotoksycznego działania leków. Wraz z prawami do oprogramowania Simcyp zainwestował także w dalsze prace badawcze nad tym systemem. Całość kwoty kontraktu opiewa na równowartość ok. 1 mln 500 tys. złotych.
więcej o Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Trzy duże projekty naukowców z UJ uzyskały łącznie prawie 600 tys. złotych dofinansowania na ochronę patentową w kraju i za granicą. Projekty (w części poza-naukowej) zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ