Szkolenia

SZKOŁA PROMOCJI NAUKI


SZKOŁA PROMOCJI NAUKI - REGULARNE WARSZTATY
Od 2010 
 
Bieżące informacje na www.nauka.uj.edu.pl
 
Cykl warsztatów dla naukowców, którzy chcą popularyzować wiedzę, pochwalić się swoimi badaniami, wydarzeniami i odkryciami, inspirować do podejmowania pracy naukowej.


zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

Poligrafia, Media, Prezentacja, Internet
Szkoła przygotowuje w odniesieniu do czterech kluczowych kompetencji:

 
przygotowania materiałów poligraficznych,
prezentacji w promocji nauki (np. wykłady popularnonaukowe),
tworzenia strategii promocji nauki w internecie,
kontaktów z mediami.
Nie jesteś pewny? Przyjdź i daj się przekonać. Udział jest całkowicie bezpłatny!
  • Jeden cykl to cztery szkolenia dotyczące różnych tematów, prowadzone przez czterech trenerów.
  • Można uczestniczyć we wszystkich lub tylko wybranych zajęciach.
  • Szkolą u nas m.in.: dr Ilona Iłowiecka-Tańska – współautorka podręcznika "Promocja w nauce" – zajęcia Internet, Tomasz Muller – dziennikarz radiowy – zajęcia Media, Robert Wawrzeń – jeden z najbardziej znanych w kraju szkoleniowców w dziedzinie poligrafii reklamowej – zajęcia Poligrafia.
  • Każde ze szkoleń trwa 4 godziny (+ przerwy) i składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.
  • Rejestracja na szkolenie odbywa się przez specjalny formularz.
  • Terminy kolejnych szkoleń zawsze ogłaszamy z odpowiednim wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej.
  • UWAGA: niestety nie jest możliwy udział pracowników administracyjnych uczelni.

 
Szkoła Promocji Nauki

Szkoła Promocji Nauki - warsztaty dodatkowe

KAMPANIA PROMOCYJNA PROJEKTU NAUKOWEGO
W INTERNECIE

14.06.2011

Nie da się – będąc naukowcem – nie istnieć w internecie. Środowisko akademickie coraz częściej to rozumie i podejmuje własne działania, ale problemem są często umiejętności.  Stąd idea tych warsztatów. W ich trakcie uczestnicy przeszli proces tworzenia i realizacji akcji promocyjnej w sieci, z uwzględnieniem specyfiki promowania zagadnień naukowych i edukacyjnych. Zajęcia prowadził: Szymon Szymczyk, doświadczony trener i ekspert marketingu w sieci.


   WIĘCEJ

Zapytaj eksperta: PRAWO AUTORSKIE - INTERNET - NAUKA
kwiecień/maj 2011

Ochrona prawna autorów prac naukowych a potrzeba swobodnej wymiany myśli - gdzie leży granica? W jaki sposób naukowiec może wykorzystywać wiedzę z internetu? Czym są licencje CC?
Na te i inne pytania naukowców i studentów odpowiadała online dr Justyna Ożegalska-Trybalska, specjalistka od prawa internetu, prawniczka z Instytutu Prawa Własności Intelektualnej UJ.

 
Zamiana ról: NAUKOWIEC - DZIENNIKARZEM
13-14.04.2011

Dwudniowe warsztaty pisania tekstów popularnonaukowych poprowadził dr Sławomir Zagórski, szef działu naukowego Gazety Wyborczej. Zajęcia otwarły przed uczestnikami tajniki redakcji, pozwoliły zastanowić się nad stylem pisania a także wypróbować swoich sił. Uczestnicy wzięli także udział w kolegium redaktorskim, podczas którego wzajemnej ocenie poddano napisane przez nich teksty. Część tekstów ukazało się później w wydaniu drukowanym lub internetowym.



   WIĘCEJ
PUBLICZNA PREZENTACJA NAUKI
6-7.07.2010

Wakacyjne warsztaty, prowadzone przez Wiktora Niedzickiego – dziennikarza telewizyjnego i radiowego, autora programów popularnonaukowych "Laboratorium", "Kuchnia", "Nobel dla Polaka" i innych. Program obejmował takie zagadnienia, jak: autoprezentacja, sztuka operowania głosem, mowa ciała i wizerunek kontakt z mediami, wystąpienie przed kamerą telewizyjną i na konferencji naukowej, uwaga - pułapka, czyli szybki wywiad, konferencja prasowa i jej prowadzenie.