IV EDYCJA KONKURSU EUREKA! DGP

Do 23 grudnia 2016 r. można przesyłać zgłoszenia do udziału w konkursie Eureka! DGP, z wynalazkami zgłoszonymi do Urzędu Patentowego RP w latach 2014 oraz 2015. 

W konkursie mogą wziąść udział polskie uczelnie (publiczne i niepubliczne) oraz instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN, posiadajace  wynalazki zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w latach 2014 oraz 2015 i działajace w obszarach: 

  • informatyka
  • inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i
  • technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne

nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne

Ideą cyklu jest przedstawienie na łamach gazety wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Nagrodą w konkursie jest 30 tys. zł dla zespołu wynalazczego i kampania reklamowa o wartości 50 tys. zł dla reprezentowanej przez zespół instytucji w mediach INFOR Biznes.Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uniwersytet Jagielloński uzyskał już I nagrode w II edycji konkursu za wynalazek: "Sposób detekcji bakterii i grzybów we krwi za pomocą metody NESTED", zespołu naukowców z Katkedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, w tym dr Tomasz Gosiewski, dr Monika Brzychczy-Włoch, dr Agata Pietrzyk i prof. Małgorzata Bulanda. 

mamy nadzieje na kolejne nagrody

wiecej na stronie Dziennik.pl