10 lat CITTRU

      „Czego można dokonać na uniwersytecie w ciągu dziesięciu lat?" – pyta prof. Karol Musioł, były Rektor UJ, we wstępie do publikacji wydanej z okazji jubileuszu CITTRU. Naukowiec w tym czasie może ukończyć studia, zrobić doktorat, przygotować habilitację. A co może zrobić taka jednostka jak CITTRU? Może zdobyć doświadczenia, rozwiązać wiele trudnych problemów, uzyskać status eksperta – odpowiada prof. Musioł. Może – patrząc wprzód, poza horyzont – mieć równocześnie poczucie, że przebyta droga oznaczona jest ważnymi kamieniami milowymi, istotnymi dla uczelni i polskiej nauki.

 

10 lat CITTRU - zmieniamy DNA uniwersytetu

CITTRU zmieniło DNA najstarszej polskiej uczelni. Wzbogaciła kod genetyczny UJ o chromosom innowacyjności". Dowody? Wprowadzenie jednolitych regulacji komercjalizacyjnych, będących nie tylko ułatwieniem w procesie ochrony i obrotu własnością intelektualną, ale i stanowiących wzór dla innych uczelni. Poszerzająca się oferta technologiczna, liczne zgłoszenia patentowe i patenty pozyskane przez naukowców z UJ za pośrednictwem CITTRU. Wreszcie prestiżowe wyróżnienia dla UJ związane z innowacyjnością.

Rozwój Uniwersytetu to także pozyskane przez CITTRU fundusze na inwestycje, aparaturę naukową, dydaktykę i wiele innych projektów wspierających naukowców. To też cała gama działań promujących uniwersyteckie badania, popularyzujących wiedzę i usprawniających komunikację naukową. O tych aspektach, a także o historii CITTRU i jego miejscu na arenie związanej z innowacjami traktuje jubileuszowa publikacja.

Te i wiele innych wydarzeń z dziejów CITTRU można zobaczyć w galerii zdjęć "CITTRU 2003-2013"

10 lat CITTRU - publikacja jubileuszowa

 

10 lat CITTRU - plan obchodów

 

O wspomnianych zagadnieniach będzie mowa także w trakcie całego 2013 roku. Będziemy o nich pisać na stronie CITTRU w serii comiesięcznych tekstów i wywiadów, będziemy mówić podczas spotkań i prezentacji. A patrząc w przyszłość będzie można je dostrzec też w nowym logo CITTRU, które wyłoni się z prac zgłoszonych na konkurs. Bo celebrując minione dziesięć lat przygotowujemy się równocześnie na następne dziesięciolecie.

 

Wydarzenia w ramach jubileuszu:

Publikacja wydawnictwa „CITTRU 10 lat"

10 wywiadów na dziesięciolecie: Andrzej Ryś, Paweł Zajdel, Jacek Woźniak

Seria tekstów podsumowujących naszą działalność:  10 informacji prasowych, 10 wynalazków, 10 projektów, 10 publikacji, 10 szkoleń

Uruchomienie bezpłatnych usług świadczonych przez CITTRU

Konkurs na nowe logo CITTRU

Jubileuszowe spotkanie Nauka - Biznes

     a także inne działania podsumowujace nasze pierwsze 10 lat.


CITTRU - 20.12.2012 - kliknij i powiększ

góra